Kryt

18:58:00 Tereza Vlčková 2 Comments

Ve škole máme šatny ve sklepě a vedle šaten jsou kryty. Na každém konci suterénu je jeden, a další je potom ještě pod jídelnou, ale všeho do času. Hodlám poskytnout podrobný report, ale postupně. Nejdřív něco z historie: Naše škola byla postavená v roce 1958, to jest za studené války, takže se není co divit, že všichni po krytech tak bažili. Každopádně do krytů se - jak jste asi uhodli - nesmí. Jenže co bych to byla za objevitelku, kdybych s sebou nevzala pár kamarádů a nešli jsme zkoumat? :D
(BTW - kryt je bohužel už zamčený :/)

Kryt je většinou používán jako sklad krámů, které už se nikomu nehodí ale nechce se jim je vyhazovat. To známe, že? :D Akorát kdo nemá doma kryt má smůlu, protože věci nejsou tak docela zapomenuté a jednou se jich budete muset stejně zbavit.
Tady se nachází kotel a opět krámy. Těsně u dveří si můžete všimnout měřiče přetlaku (to je ta lesklá věc na stěně).
Další místnost, na kterou navazovala komora se vzduchotechnikou. Zářivky, krabice, staré papíry.
A konečně něco zajímavějšího; tohle je ventilace, a ty kovové kulaté kryty jsou náhradní filtry. Je vidět, že se myslelo doopravdy na všechno, a kryt není žádný nepropracovaný sklep.
A sprchy. Ale ne na běžné sprchování, tyhle mají za úkol smýt radiaci.
Tohle jsou opancéřované dveře ven z krytu. Jen pro zajímavost, v celém krytu není signál, ani těsně u dveří, které ho také nepropustí, takže v případě bombardování na smskování s maminkou rychle zapomeňte.
A další místnost, do které ústí ventilace. Doteď jsme ale nezjistili, kam vede. Na bendně (s filtry) si můžete všimnout starého rádia.
A jako poslední, výlez ven z krytu. Bohužel je trochu zatopený, tedy dál na podlaze je asi 10 cm vody. Nic, co by školní pantofle zvládly. Výlez ale ústí pár metrů od školy. Velice praktické, kdyby přišlo bombardování, vylézt tak blízko a hezky se ušpinit od trosek bývalého vzdělávacího zařízení.
 
A co vy? Máte nějaké zkušenosti s kryty? =D Chtěli byste žít v době studené války a trénovat schovávání před bombardéry? A v poslední řadě, chcete report z dalších krytů? :D

You Might Also Like

2 komentáře:

  1. Neskutočné koľko harabúrd sa nájde v jednej miestnosti =D
    A určite sem niekedy hoď aj report, bude tu o niečo zaujímavejšie. Teda aspoň pre mňa =D

    OdpovědětVymazat
  2. sranda :D my máme v škole tuším len jednu kotolňu a nejakú pivnicu kde sú knihy :D a tam by sa asi ťažko skrývalo :D...a žiť v dobe studenej vojny by som určite nechcela a vôbec žiť v tom strachu "čo ak by náhodou"

    OdpovědětVymazat